29.12.2021  se v  sokolovně ve Mšeně u Mělníka uskutečnil Otevřený přebor mládeže České obce sokolské v rapid šachu.

Zúčastnili se jej opravdoví „Sokoli“ z různých měst, z nichž nejvzdálenější byla silná výprava z Domažlic. Díky otevřenosti byl povolen i vstup pro „nesokolské“ šachisty. Celkově jich zde bylo 33 včetně našich osmi českolipských a všichni odehráli společný turnaj na 7 kol tempem 20 minut + 5 sekund.                                            Podle očekávání a zcela zaslouženě se celkovým vítězem turnaje a taky prvním v kategorii do 18 let stal Tomáš Sichrovský s 6,5 body.
Kategorii chlapců do 10 let ovládl Iegor Frantsev, který získal 4,5 bodů, Matěj Soustružník byl ve stejné kategorii třetí.
V kategorii do 12 let získal bronzovou medaili David Lesage  za 3,5 bodu a  a Jakub Jína byl se 3 body čtvrtý.
Bojovné  partie třebaže dvě zbytečně zkažené měl i Jan Kuchař a s počtem 4 bodů  se dostal na 2. místo ve skupině do 14 let.
Mezi dívkami do 16 let získala za 3,5 bodu Kateřina Policerová bronz a její sestřička Barbora  s 2,5 body byla nejlepší z dívek do 12 let.
Všem medailistům blahopřejeme a těšíme se na další boje na černobílých polích v roce 2022.