V sobotu 24.4.2024 se konal Krajský přebor Libereckého kraje (ŠSLK) pro družstva mladších žáků. Tato událost, která je každoročním vrcholem pro mladé nadějné šachisty v regionu, se opět stala důkazem rostoucího zájmu o šachy a soutěživosti mezi mladými a ŠK Česká Lípa byl zároveň i jejím pořadatelem.

Soutěže se zúčastnilo 12 družstev, která se utkala o jediné postupové místo na MČR v Harrachově.

Postavili jsme dva týmy, z nichž „Áčko“ v sestavě Frantsev, Štěpánková (host z Kralup), Špírková, Kletečka, Peřina, Lošot si dělalo určitě ambice na vítězství. Bohužel se nám ve třetím kole nepovedl zápas s Turnovem, který jsme prohráli 2:4 a když jsme ještě remizovali s Novým Borem, zbylo na nás druhé místo, které bylo velkým zklamáním. Naštěstí pro ostatní byl turnaj vydařený i proto, že bylo připraveno tradičně chutné občerstvení, pěkné poháry a medaile pro vítěze a pro každého sladká odměna.

Krajský přebor ŠSLK družstev mladších žáků 2024 tak opět potvrdil svou roli v podpoře mladých šachových talentů a rozvoji sportovního ducha mezi mládeží v Libereckém kraji.