Luxusní hotel Don Giovanni hostil 11. – 13. června malé šachisty, kteří tam bojovali na MČR družstev mladších žáků.
Ačkoli náš klub nepatřil k favoritům, v těžké soutěži se neztratil, a dokázal skončit šest příček nad původním nasazením.
Nejvíce bodů celému týmu připsal na konto Vítek Hůlka (8,5 b z 9 zápasů), a byl třetí nejlepší na 5. šachovnici, další šachista Iegor Frantsev (7,5 b z 9 zápasů) byl druhý nejlepší na 3. šachovnici, David Lesage přidal 2,5 b (ze 7 utkání), Jína Jakub měl těžký boj na druhé šachovnice a získal 1,5 b (ze 7 zápasů) a nakonec i naše holky Špírková Helena a Policerová Barbora přidaly týmu každá po 4 bodech.
Po dlouhé době, kdy se šachy hrály jen online (náš klub odehrál více než 20 sobotních turnajů!), se na opravdové boje těšily všechny týmy. Proto zde panovala skvělá atmosféra, která byla ještě umocněna krásným prostředím. Doufáme, že jsme zde nebyli naposledy.
http://chess-results.com/…art

N2032

Share this: