Letošní krajský přebor v rapid šachu sice již tradičně proběhl na ZŠ Partyzánská, ale měl jiný průběh. Hlavní soutěže chlapců se hrály tzv. uzavřeným způsobem v osmi hráčích každý s každým a dostat se do osmičky po „zásluhách“ z různých soutěží v této sezóně bylo poměrně komplikované.  V kategorii do 14 let si bronz vybojoval Martin Habenicht (bohužel na republiku postupují jen dva). Fantastický výkon podal Jirka Adámek, který odvážně doplnil chybějícího hráče ve starší kategorii do 16 let a ač nasazen jako osmý, skvělou hrou se dostal na krásné třetí místo a byl největším překvapením celého přeboru. Jediné naše zlaté medaile a tedy i postupy na MČR si vybojovala naše děvčata. Nejvíce zazářila Nikola Kulašová, když vyhrála nejen skupinu do 12 let, ale byla i absolutní vítězkou celého dívčího přeboru. Druhé zlato si odnáší Helenka Špírková, která za sebou s klidem nechala soupeřky o tři roky starší. Pěkný výkon předvedl nejmladší hráč v kategorii Jegorek Frantsev, který si odváží tři cenné šachové skalpy. Pochvalu zaslouží za 4. místa Tomáš Sichrovský (H16) a Vítek Hůlka (Open).