V sobotu 4. března se v Litoměřicích konal 21. ročník turnaje jednotlivců mládeže v rapid šachu „Litoměřický pohár“ zařazený do XX1. ročníku seriálu Grand Prix jednotlivců mládeže Ústeckého krajského šachového svazu.

Ačkoli byla naše výprava početně slabší, na stupně vítězů jsme se probojovat dokázali. Největšího úspěchu jsme dosáhli v kategorii „Starší žáci“, kde bez jediné porážky druhé a třetí místo vybojovali Jegor Frantsev a Jan Kuchař. Bára Policerová se zlepšuje turnaj od turnaje a dnes byla druhá ve stejné kategorii mezi holkami. Příjemně překvapil také nový člen našeho klubu Matěj Brindza a vybojoval na turnaji pěkné 4 body.

Velmi dobře se dařilo i našim nejmenším. V kategorii „Mladší žáci“  Filípek Kletečka obsadil 6. místo a Tomáš Lošot 21. místo. Tomášek  si navíc jako nejmladší účastník turnaje odvezl domů na památku plyšáčka. Akce byla perfektně organizačně připravená včetně chutného obědu a bohatého cenového fondu.